Hakkımızda

KEMALPAŞA MEGA ARİTMETİK TEMSİLCİSİ FUNDA CANDAN

Çocuklarınızın Beyin Kapasitelerini Keşfetmelerine Yardım Edin

Merkezin yöneticisi Fundan Candan, amaçlarının, çocuklardaki işlenebilir, hızlı şekilde geliştirilebilir zeka potansiyellerini kullanarak özgüveni yüksek dahi çocuklar yetiştirmek olduğu ifade ederek, sistemin uzun zamandır kullanıldığı söyledi. Candan, “Çocuklarımızın eğitim süreçleri içerisinde konsantre olabildikleri ve verimli çalışabildikleri zamanlar var. Ancak bu konuda süreklilik sağlanamadığı sürece bir gerileme başlamakta. Bu performansın sürekli olmayışı zihinsel enerji potansiyelini doğru kullanmamaktan kaynaklanıyor. İşte bu kısımda Mega Aritmetik sistemi devreye giriyor. Zihnin var olan potansiyeli kullanılarak gerçekleştirilen bu eğitim, sayısal dört işlemin, abaküs kullanılarak Parametrik ve Mega Soroban teknikleri ile abaküsün tanınması ve kullanılmasıyla başlanana eğitim süreci dört işlemin zihinsel yapılmasıyla, yani anzan programı ile birlikte devam ediyor. Abaküs üzerindeki boncukların dört işlem sistematiğini öğrenen her öğrenci yapacakları egzersizlerle doğru orantılı olarak başarı performansını yetişkinleri şaşırtacak derecede ortaya koyuyor. Eğitim, sistematik, ve eğlenceli bir yöntem ile zihnin kapalı tüm kapılarını aralayarak, çocukların, beynin kapasitesini keşfetmelerine yardımcı oluyor.” dedi.

 

4-12 Yaş Arası Çocuklar Bu Eğitimi Alabiliyor

4-12 yaş aralığındaki, normal bir algılama zekasına sahip her çocuğun bu eğitimi alabileceğini ifade eden Candan, “Çocuklarımızın gelecekteki eğitim başarısında ve sosyal yaşantısında önemli bir rol oynayacak, zihinsel gelişimini sağlayan bu eğitim sistemi hakkında bilgi almak için tüm velileri merkezimize bekliyoruz.” dedi.

 

Mega Aritmetik Yönteminin Faydaları

*Hızlı ve doğru hesaplama becerisi kazandırır

*Keskin görüş, işitme ve algılamayı güçlendirir.

*Zihinsel becerilerin artmasında yardımcı olur.

*Keşfedici düşünmeyi kolaylaştırır ve geliştirir.

*Hızlı refleks ve akıl yürütme becerilerinin gelişmesini hızlandırır.

*Beyin dalgalarını etkileyerek, konsantrasyonu sağlayan ders çalışma ve hızlı okuma frekans müzikleriyle çocukların sınıf içerisindeki grup egzersiz çalışmasıyla etkin bir eğitim almalarını sağlar.

*Eğlenceli şekilde, oyun oynarcasına öğrenme kapasitelerini artırır.

*Beynin her iki yarım küresini de kullandırarak fiziksel dünyayı ve sosyal etkileşimleri anlamaya yardımcı olacak geniş bir bilgi ve beceri kazanmasını sağlar.

*Kişisel gelişime olan katkısı ile özgüven duygusu aşılar.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam0
Toplam Ziyaret84209
Eğitimci Girişi